K86X-CD-62S-BRJ
DigiKeys varenummer
2092-K86X-CD-62S-BRJ-ND
Producenter
Producentens varenummer
K86X-CD-62S-BRJ
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 62P VERT SLDR
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
62 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
K86X-CD-62S-BRJ Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
1,5A
Stikforbindelse udformning
Funktioner
Kortlås
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Spændingsklassifikation
30VAC
Antal positioner
Farve
Sort
Antal rækker
3
Kontaktform
Stemplet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C) høj tæthed
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 75°C