K66X-E15P-N30
DigiKeys varenummer
2092-K66X-E15P-N30-ND
Producenter
Producentens varenummer
K66X-E15P-N30
Beskrivelse
CONN D-SUB HD PLG 15POS R/A SLDR
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub, Høj tæthed Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
K66X-E15P-N30 Modeller
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
1,5A
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,350" (8,89mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
29VAC
Antal rækker
3
Farve
Sort
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
1 (DE, E) høj tæthed
Kontaktmateriale
Messing
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 75°C