SR732BTTD6R19D
DigiKeys varenummer
2019-SR732BTTD6R19DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR732BTTD6R19D
Detaljeret beskrivelse
6.19 Ohms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SR732BTTD6R19D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)