SR732BRTTDR180F
DigiKeys varenummer
2019-SR732BRTTDR180FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR732BRTTDR180F
Beskrivelse
RES 180M OHM 1% 1/3W 1206
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
180 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SR732BRTTDR180F Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)