SR731JTTDR620F
DigiKeys varenummer
2019-SR731JTTDR620FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR731JTTDR620F
Detaljeret beskrivelse
620 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SR731JTTDR620F Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)