SG73S2ETTD301J
DigiKeys varenummer
2019-SG73S2ETTD301JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73S2ETTD301J
Beskrivelse
RES 300 OHM 5% 1/2W 1210
Detaljeret beskrivelse
300 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SG73S2ETTD301J Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,102" B (3,20mm x 2,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)