SG73S1JTTD6812D
DigiKeys varenummer
2019-SG73S1JTTD6812DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73S1JTTD6812D
Beskrivelse
RES 68.1K OHM 0.5% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
68.1 kOhms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SG73S1JTTD6812D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)