SG73P2ETTD1600D
DigiKeys varenummer
2019-SG73P2ETTD1600DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73P2ETTD1600D
Beskrivelse
RES 160 OHM 0.5% 3/4W 1210
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
160 Ohms ±0,5% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SG73P2ETTD1600D Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,102" B (3,20mm x 2,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)