SG73P2BTTD18R0D
DigiKeys varenummer
2019-SG73P2BTTD18R0DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73P2BTTD18R0D
Beskrivelse
RES 18 OHM 0.5% 3/4W 1206
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18 Ohms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SG73P2BTTD18R0D Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)