SG73P1JTTD205G
DigiKeys varenummer
2019-SG73P1JTTD205GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73P1JTTD205G
Beskrivelse
RES 2M OHM 2% 1/3W 0603
Detaljeret beskrivelse
2 MOhms ±2% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SG73P1JTTD205G Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)