SG73P1EWTTP9531D
DigiKeys varenummer
2019-SG73P1EWTTP9531DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SG73P1EWTTP9531D
Beskrivelse
RES 9.53K OHM 0.5% 1/4W 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
9.53 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)