RN73R1ETTP2290B10
DigiKeys varenummer
2019-RN73R1ETTP2290B10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R1ETTP2290B10CT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RN73R1ETTP2290B10DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RN73R1ETTP2290B10
Beskrivelse
RES 229 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
229 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RN73R1ETTP2290B10 Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)