RN73H2ATTD6980A05
DigiKeys varenummer
2019-RN73H2ATTD6980A05TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2ATTD6980A05CT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RN73H2ATTD6980A05DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RN73H2ATTD6980A05
Beskrivelse
RES 698 OHM 0.05% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
698 Ohms ±0,05% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RN73H2ATTD6980A05 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)