RN73H1JTTD8981B25
DigiKeys varenummer
2019-RN73H1JTTD8981B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H1JTTD8981B25CT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RN73H1JTTD8981B25DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RN73H1JTTD8981B25
Beskrivelse
RES 8.98K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
8.98 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RN73H1JTTD8981B25 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)