RK73H2BRTTD14R7F
DigiKeys varenummer
2019-RK73H2BRTTD14R7FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RK73H2BRTTD14R7F
Beskrivelse
RES 14.7 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
14.7 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RK73H2BRTTD14R7F Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)