RK73H1JTTDD5R10F
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1JTTDD5R10FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1JTTDD5R10FCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1JTTDD5R10FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1JTTDD5R10F
Beskrivelse
RES 5.1 OHM 1% 1/8W 0603
Detaljeret beskrivelse
5.1 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)