RK73H1JTTD47R5D kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
47.5 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RK73H1JTTD47R5D
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1JTTD47R5DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1JTTD47R5DCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1JTTD47R5DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1JTTD47R5D
Beskrivelse
RES 47.5 OHM 0.5% 1/8W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RK73H1JTTD47R5D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)