RK73H1JTTD1801F
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1JTTD1801FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1JTTD1801FCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1JTTD1801FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1JTTD1801F
Beskrivelse
RES 1.8K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
1.8 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73H1JTTD1801F Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)