RK73H1JRTTD9101D
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1JRTTD9101DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1JRTTD9101DCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1JRTTD9101DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1JRTTD9101D
Beskrivelse
RES 9.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
9.1 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73H1JRTTD9101D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)