RK73H1ETTP90R9F
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1ETTP90R9FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1ETTP90R9FCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1ETTP90R9FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1ETTP90R9F
Beskrivelse
RES 90.9 OHM 1% 1/10W 0402
Detaljeret beskrivelse
90.9 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73H1ETTP90R9F Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)