RK73H1ETTP16R0F
DigiKeys varenummer
2019-RK73H1ETTP16R0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1ETTP16R0FCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73H1ETTP16R0FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73H1ETTP16R0F
Beskrivelse
RES 16 OHM 1% 1/10W 0402
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73H1ETTP16R0F Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)