RK73G2BRTTD8451C
DigiKeys varenummer
2019-RK73G2BRTTD8451CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RK73G2BRTTD8451C
Beskrivelse
RES 8.45K OHM 0.25% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
8.45 kOhms ±0,25% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)