RK73G1JRTTD1433C
DigiKeys varenummer
2019-RK73G1JRTTD1433CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RK73G1JRTTD1433C
Beskrivelse
RES 143K OHM 0.25% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
143 kOhms ±0,25% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)