RK73G1ETTP2742D
DigiKeys varenummer
2019-RK73G1ETTP2742DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G1ETTP2742DCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73G1ETTP2742DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73G1ETTP2742D
Beskrivelse
RES 27.4K OHM 0.5% 1/10W 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
27.4 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RK73G1ETTP2742D Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)