RK73B2ERTTD270G
DigiKeys varenummer
2019-RK73B2ERTTD270GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B2ERTTD270GCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73B2ERTTD270GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73B2ERTTD270G
Beskrivelse
RES 27 OHM 2% 1/2W 1210
Detaljeret beskrivelse
27 Ohms ±2% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73B2ERTTD270G Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,102" B (3,20mm x 2,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)