RK73B2BTTD1R8J
DigiKeys varenummer
2019-RK73B2BTTD1R8JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B2BTTD1R8JCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73B2BTTD1R8JDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73B2BTTD1R8J
Beskrivelse
RES 1.8 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
1.8 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73B2BTTD1R8J Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)