RK73B1JTTD5R6G
DigiKeys varenummer
2019-RK73B1JTTD5R6GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B1JTTD5R6GCT-ND - Afskåret tape (CT)
2019-RK73B1JTTD5R6GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RK73B1JTTD5R6G
Beskrivelse
RES 5.6 OHM 2% 1/8W 0603
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.6 Ohms ±2% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RK73B1JTTD5R6G Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)