HV73V2BTTD3743D
DigiKeys varenummer
2019-HV73V2BTTD3743DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
HV73V2BTTD3743D
Beskrivelse
RES 374K OHM 0.5% 1/3W 1206
Detaljeret beskrivelse
374 kOhms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, højspænding, fugtbestandig Tykfilm
EDA/CAD-modeller
HV73V2BTTD3743D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)