HV73V1JTTD5362F
DigiKeys varenummer
2019-HV73V1JTTD5362FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
HV73V1JTTD5362F
Beskrivelse
RES 53.6K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
53.6 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, højspænding, fugtbestandig Tykfilm
EDA/CAD-modeller
HV73V1JTTD5362F Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)