HV731JTTD2493F
DigiKeys varenummer
2019-HV731JTTD2493FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
HV731JTTD2493F
Beskrivelse
RES 249K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
249 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Højspænding, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HV731JTTD2493F Modeller
Funktioner
Højspænding, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)