404027K08P20BQRAF9LM
DigiKeys varenummer
1608-404027K08P20BQRAF9LMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-404027K08P20BQRAF9LMCT-ND - Afskåret tape (CT)
1608-404027K08P20BQRAF9LMDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
404027K08P20BQRAF9LM
Beskrivelse
CAP CER 8.2PF 7KV C0G 4040
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.2 pF ±0,1pF 7000V (7kV) Keramiske kondensatorer C0G, NP0 4040 (1010 Metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
High Q, Lavt tab, Ikke-magnetisk
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
4040 (1010 Metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,402" L x 0,402" B (10,20mm x 10,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,197" (5,00mm)