2220YA250472KXTB16
DigiKeys varenummer
1608-1433-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1433-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1433-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
2220YA250472KXTB16
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 250V X7R 2220
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 2220 (5750 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
2220YA250472KXTB16 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering, Højspænding
Serie
Klassificeringer
X1, Y2
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
2220 (5750 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)