2220Y2500125KST
DigiKeys varenummer
1608-2220Y2500125KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
2220Y2500125KST
Beskrivelse
CAP CER AUTOMOTIVE
Detaljeret beskrivelse
1.2 µF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 2220 (5750 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
2220Y2500125KST Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)