2220J5000474JDT
DigiKeys varenummer
2220J5000474JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
2220J5000474JDT
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 500V X7R 2220
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±5% 500V Keramiske kondensatorer X7R 2220 (5750 metrisk)
EDA/CAD-modeller
2220J5000474JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)