1825Y1000473FCT
DigiKeys varenummer
1825Y1000473FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1825Y1000473FCT
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1825
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1825 (4564 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1825Y1000473FCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,252" B (4,50mm x 6,40mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)