1812Y6300154JET
DigiKeys varenummer
1812Y6300154JET-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1812Y6300154JET
Beskrivelse
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
Detaljeret beskrivelse
0.15 µF ±5% 630V Keramiske kondensatorer X7R 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1812Y6300154JET Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)