1812J5000273JDT
DigiKeys varenummer
1812J5000273JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1812J5000273JDT
Beskrivelse
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1812
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF ±5% 500V Keramiske kondensatorer X7R 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1812J5000273JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,098" (2,50mm)