1808YA256P80CGTSYX
DigiKeys varenummer
1608-1808YA256P80CGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA256P80CGTSYX
Beskrivelse
CAP CER 6.8PF 250VAC C0GNP0 1808
Detaljeret beskrivelse
6.8 pF ±0,25pF 250VAC Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Klassificeringer
X1, Y2
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,195" L x 0,079" B (4,95mm x 2,00mm)