1808YA255P60DKTUYX
DigiKeys varenummer
1608-1808YA255P60DKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA255P60DKTUYX
Beskrivelse
CAP CER 5.6PF 250VAC C0GNP0 1808
Detaljeret beskrivelse
5.6 pF ±0,5pF 250VAC Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±0,5pF
Størrelse/dimension
0,195" L x 0,079" B (4,95mm x 2,00mm)