1808YA250820MJTSYS
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250820MJTSYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250820MJTSYS
Beskrivelse
CAP CER 82PF 250VAC X7R 1808
Detaljeret beskrivelse
82 pF ±20% 250VAC Keramiske kondensatorer X7R 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Klassificeringer
X1, Y2
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,189" L x 0,079" B (4,80mm x 2,00mm)