1808YA250391JSTSYX
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250391JSTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250391JSTSYX
Beskrivelse
CAP CER 390PF 250VAC X7R 1808
Detaljeret beskrivelse
390 pF ±5% 250VAC Keramiske kondensatorer X7R 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200, X1, Y2
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,195" L x 0,079" B (4,95mm x 2,00mm)