1808YA250182JJTS2X
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250182JJTS2XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250182JJTS2X
Beskrivelse
CAP CER 1800PF 250VAC X7R 1808
Detaljeret beskrivelse
1800 pF ±5% 250VAC Keramiske kondensatorer X7R 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
X2
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,079" B (4,50mm x 2,00mm)