1808YA250151MSTUYX
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250151MSTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250151MSTUYX
Beskrivelse
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1808
Detaljeret beskrivelse
150 pF ±20% 250VAC Keramiske kondensatorer X7R 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,195" L x 0,079" B (4,95mm x 2,00mm)