1808YA250150FGTSYX
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250150FGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250150FGTSYX
Beskrivelse
CAP CER 15PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detaljeret beskrivelse
15 pF ±1% 250VAC Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
X1, Y2
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,195" L x 0,079" B (4,95mm x 2,00mm)