1808YA250100JGTS2X
DigiKeys varenummer
1608-1808YA250100JGTS2XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1808YA250100JGTS2X
Beskrivelse
CAP CER 10PF 250VAC C0G/NP0 1808
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±5% 250VAC Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1808 (4520 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
DC bilag-H, luftfugtighed 3B bilag-I, soft-terminering, højspænding
Serie
Klassificeringer
X2
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,079" B (4,50mm x 2,00mm)