1210J5000473JDT
DigiKeys varenummer
1210J5000473JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1210J5000473JDT
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1210
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 500V Keramiske kondensatorer X7R 1210 (3225 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1210J5000473JDT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,079" (2,00mm)