1206Y6302P20BCT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
2.2 pF ±0,1pF 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1206Y6302P20BCT
DigiKeys varenummer
1206Y6302P20BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206Y6302P20BCT
Beskrivelse
CAP CER 2.2PF 630V C0G/NP0 1206
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
1206Y6302P20BCT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±0,1pF
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)