1206Y5000183KET kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
0.018 µF ±10% 500V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1206Y5000183KET
DigiKeys varenummer
1206Y5000183KET-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1206Y5000183KET
Beskrivelse
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
1206Y5000183KET Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)