1206Y2K00102KXT
DigiKeys varenummer
1608-1067-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1067-1-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1067-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1206Y2K00102KXT
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1206Y2K00102KXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)