1206Y0500224KXT
DigiKeys varenummer
1608-1206Y0500224KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1206Y0500224KXTCT-ND - Afskåret tape (CT)
1608-1206Y0500224KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1206Y0500224KXT
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
1206Y0500224KXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)